Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/users/polana/public_html/su-polana.9com.pl/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/users/polana/public_html/su-polana.9com.pl/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/users/polana/public_html/su-polana.9com.pl/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/users/polana/public_html/su-polana.9com.pl/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/users/polana/public_html/su-polana.9com.pl/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/users/polana/public_html/su-polana.9com.pl/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106
Aktualności
^Powrót na górę

 • 1 Zespół Szkół Salezjańskich w Polanie
  Budynek naszej szkoły w Polanie
 • 2 Przyjęcie "Pierwszaków" do Grona Gimnazjalistów
  Podczas Dnia Komisji Edukacji Narodowej - 14 października
 • 3 Godzina z Tuwimem
  Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie, ... Kicia za Mruczka, Mruczek za wnuczka, Wnuczek za babcię, Babcia za dziadka, Dziadek za rzepkę, ...
 • 4 Podczas Uroczystości szkolnej
  Uroczystość św. Jana Bosco
 • 5 Nasze sukcesy
  Europejski Tydzień Leśny

Samorząd Uczniowski

Zespołu Szkół Salezjańskich w Polanie

Spotkanie z panią Janiną Krauze

Kolejnym gościem na porannym słówku w naszej szkole w dniu 12 maja w ramach kampanii społecznej związanej z realizacją projektu „Młode Bieszczady” była pani Janina Krauze, która posiada w Polanie własną galerię obrazów.

Pani Jasia pokazała w szkole kilka ze swoich prac.

Opowiedziała o tym że jest samoukiem, żadnej szkoły plastycznej nie skończyła a wszystko co osiągnęła- osiągnęła przez ciężką i przede wszystkim systematyczną pracę. A ta w połączeniu z talentem jaki niewątpliwie pani Jasia posiada daje wspaniałe efekty jakie mieliśmy okazję oglądać. Warto rozwijać swoje talenty a ciężka praca naprawdę popłaca.

Karolina Smoleńska

Spotkanie w szkole- Jędrek Myśliński

Tym razem na słówku w ramach kampanii społecznej (w związku z realizacją projektu „Młode Bieszczady”) w dniu 8 maja o swoich pasjach opowiedział nauczyciel w-f Jędrek Myśliński.

Jędrek wspina się i jest ratownikiem TOPR-u . To niemałe osiągnięcie zwłaszcza że bardzo trudno jest nim zostać tym bardziej osobie z zewnątrz spoza środowiska zakopiańskiego.

Wiadomo że aby zajmować się wspinaniem i będąc ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego trzeba mieć doskonałą kondycję fizyczną oraz świetnie jeździć na nartach.

Co ciekawe Jędrek będąc  uczniem naszej szkoły a później średniej wcale takim fanem wychowania fizycznego nie był. Opowiadał nawet że migał się, uciekał z lekcji.

A teraz? Sprawność  fizyczna jest mu niezwykle potrzebna  zwłaszcza że uczy w-f na który kiedyś tak niechętnie chodził! Jak to nigdy nie wiadomo co kiedy się komu przyda w  życiu!

Jędrek opowiadał że pasją do wspinaczki, do gór oraz do nart nasiąkł w domu gdzie od mamy i taty nasłuchał się wielu opowieści  na ten temat.

Dziś realizuje swoje pasje i zachęca młodych ludzi aby też szli swoją  wymarzoną drogą.

Karolina Smoleńska

Spotkanie z panem Janem Podrazą

13 maja gościliśmy w szkole pana Jana Podrazę-leśniczego, który w ramach spotkań z ludźmi pełnych pasji opowiedział nam o sobie i swoich zainteresowaniach. Dowiedzieliśmy się między innymi, że dawniej sport a szczególnie biegi były pasją pana Jana, obecnie jest to narciarstwo biegowe. Następnie lub w między czasie była  fotografia, malarstwo, rysunek, grafiki, książka, historia (w ujęciu społecznościowym) a od trzech lat gra na gitarze. Pan Jan zwrócił nam uwagę  na to, żeby móc oddać się swoim zainteresowaniom należy się temu poświęcić, znaleźć czas i systematycznie ćwiczyć. Czy to będzie rysunek, biegi, czy gra na instrumencie. Żeby być dobrym w tym co sobie zamierzymy musimy systematycznie to doskonalić i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć ale nie kosztem rodziny.

Dominika Podstawska

Kampania społeczna „Młode Bieszczady” –pierwsze spotkanie

W dniu 8 kwietnia naszą szkołę odwiedził pan Stanisław Myśliński . W ramach kampanii społecznej projektu „Młode Bieszczady” opowiedział nam o swoich pasjach, które stały się także treścią jego życia. Dowiedzieliśmy się o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z końmi. Otóż jako młody chłopak podkradał wraz z kolegami konie gospodarzom o czym oczywiście oni nie wiedzieli lecz wiedzieli o tym ich dzieci. Już w dorosłym życiu pan Staszek zajął się na poważnie hodowlą koni huculskich i trzeba przyznać iż ma na tym polu niemałe sukcesy. A ponieważ od zawsze lubił chodzić po górach postanowił połączyć obie pasje i tak zaczęła się przygoda z rajdami konnymi ale takimi szczególnymi bo traperskimi czyli nie dla każdego. Zaczęło się od Bieszczadów a dziś pan Staszek zabiera turystów na bezkresne połoniny Ukrainy i Rumunii. Czasem goście jada w nieznane, czasem warunki są ciężkie ale wszak o to w traperskiej przygodzie na końskim grzbiecie chodzi! Mówił że wszystko zaczęło się od przygody, pasji a teraz stało się pracą. A nie ma nic piękniejszego jak praca którą się kocha! Zachęcał dzieci i młodzież z naszej szkoły aby nie bali się marzyć a później te marzenia realizować w życiu. Bo jeżeli się do czegoś naprawdę dąży, jeżeli czegoś się naprawdę mocno pragnie prawie zawsze można to osiągnąć!

Karolina Smoleńska

Edukacja Leśna z Nadleśnictwem Stuposiany

12 marca  2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dotyczące edukacji leśnej, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej.  Najpierw  pani Ewelina Górna-Baran referent do spraw edukacji leśnej z Nadleśnictwa Stuposiany (nasz zaproszony gość) spotkała się z uczniami klas  I-II.  Dzieciaki poznały biologię zwierząt leśnych i rozpoznawały ich tropy. Kolejna grupa to uczniowie z klas IV-VI.  Pani Ewelina zaproponowała zabawę edukacyjną, w której uczniowie bardzo chętnie wzięli udział. Zabawa to bardzo fajna forma nauki. Dzieciaki były zachwycone szczególnie, że na koniec były upominki.

Pani Ewelinie serdecznie dziękujemy za to spotkanie i zapraszamy znowu.

Dominika Podstawska

Prace nad plakatem

Dnia 16 Stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie polańskiej młodzieży ZSS w Polanie (Agnieszka Myślińska, Witold Michno, Wojciech Borzęcki, Kamil Oliwko, Michał Rzeszowski, Marta Stępniewska) w ramach projektu "Młode Bieszczady". Spotkanie miało na celu przygotowanie transparentu i opracowanie "okrzyku - hasła" grupy.

Do pracy wzięliśmy się ochoczo, nikt nie próżnował. Z kartek formatu A3 skleiliśmy bazę transparentu,a następnie omawialiśmy co ma zostać tam napisane.

Wybrany został napis "SU (Samorząd Uczniowski) Polana". Praca nad napisem, niezbędne poprawki. I już! Gotowe. Cała praca zajęła nam ok. 1,5 godziny,ale było warto! Powstał duży i piękny transparent.

Marta Stępniewska

Godzina z Tuwimem

Dnia 20 listopada odbyło się przedstawienie pt. „Godzina z Tuwimem" zorganizowane przez klasę II gimnazjum. O godzinie 10.45 klasy I - III szkoły podstawowej spotkały się w dużej sali, by móc podziwiać młode talenty starszych kolegów. Przygotowanych zostało 6 utworów Juliana Tuwima.

Czytaj więcej: Godzina z Tuwimem

Zlot bieszczadzkich szkół gimnazjalnych w Zagórzu

W dniu 25 października 2013 w Gimnazjum nr 2 w Zagórzu odbył się zlot wszystkich bieszczadzkich gimnazjów biorących udział w projekcie „ Młode Bieszczady” pod patronatem Fundacji Bieszczadzkiej. Poprzednie dwa wyjazdy odbywały się przez dwa dni w grupach trzech różnie dobranych szkół. Tym razem odbyło się jednodniowe spotkanie dla wszystkich szkół.

Czytaj więcej: Zlot bieszczadzkich szkół gimnazjalnych w Zagórzu

Wybory Samorządu Szkolnego

Dnia 24 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego Zespołu Szkół Salezjańskich, podczas których gościliśmy panią wicedyrektor Fundacji Bieszczadzkiej Lucynę Sobańską. Każdy z uczniów klas IV-VI SP oraz z gimnazjum mógł oddać swój głos na podanych na liście kandydatów. Łącznie oddano 31 głosów z czego 1 okazał się nieważny.

Czytaj więcej: Wybory Samorządu Szkolnego

Copyright © 2013. Samorząd Uczniowski ZSS w Polanie.  Rights Reserved.